Biz Kimiz

Ufku Evran

1996’da Anadolu Üniversitesi GSF Grafik Bölümü’nden mezun oldu. 2000’de Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Leo Burnett, Ajans Ultra, Springer & Jacoby, Vagabond, Artıbir ve Atlantis gibi reklam ajanslarında sanat yönetmenliği yaptı. Hizmet verdiği markalar: P&G, Mercedes Benz, İstikbal, Lassa, Petlas, Finans Bank, Kompen, Saat & Saat, Kanebo, Ülker, Misbis, Kardelen Su, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Polenez, Gülaylar Altın, Fi Yapı, Polat İnşaat, Birmot, Döktaş vb. 1999’da Türkiye’yi temsilen Cannes’a giden ekipte yer aldı. Yeni Yüzyıl Üniversitesi Görsel İletişim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak ders veren Ufku Evran’ın reklam ve grafik tasarım yarışmalarında birçok ödülü var.

 

Ali Odabaşı

1973 yılında Kova Burcu’nda doğdu. 1989'da yıllıkta yer almayan tek öğrenci olarak liseden mezun oldu. 1995’te mühendislik okurken bir taraftan da “Mucizeler Dükkanı” adında bir sahaf dükkanı açtı.İşletmeyi bitirdikten sonra yurtdışında iletişim stratejileri üzerine eğitim aldı ve bir çok firmaya markalaşma yolunda önemli katkılar sağladı. 14 yıl yurtdışında kaldıktan sonra ülkesine dönen Ali Odabaşı yaklaşık yılın yarısını, yurtdışındaki müşteriler için iletişim çalışmaları yönetmekle geçirmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Arda Aydoğan

2008 yılında Mustafa Kemal Üniversitesi’nden mezun olduktan sonra aynı yıl İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü kazandı. Türkiye’nin önce gelen yazılım firmalarında henüz üniversite öğrencisiyken çalışmaya başladı. Genç bir girişimci olan Arda Aydoğan üniversite sıralarında ilk girişimini kurdu ve genç yaşta bilişim sektöründe önemli başarılara imza attı. Başta dijital marka yönetimi olmak üzere dijital pazarlama stratejileri, online reklam yönetimi, online pazarlama, email pazarlama, dijital strateji ve web analisti olarak kendini yetiştirdi. Bugün başta perakende sektörü olmak üzere bir çok kurum ve kuruluşa danışmanlık vermekte olan Arda Aydoğan Fabrika İstanbul Yazılım ve Dijital İletişim departmanın başında görev almaktadır.

 

Nurdin Bekkeldiev

1979’da Kırgızistan’da doğdu. 1997 lise yıllarında düzenlenen “Kırgızistan Matematik Olimpiyatları” yarışmasında 2.’lik ödülünü aldı. Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü’nden 2004’de mezun oldu. Coca Cola Bishkek Bottlers’da staj yaptı. Bishkek’te 2005-2007 arası kurucu ortağı olduğu dijital ajansta bir çok  başarılı proje gerçekleştirdi. Web tabanlı iş geliştirme uzmanı olarak görev yapan Nurdin Bekkeldiev Ingilizce, Rusça, Kırgızca, Türkçe dillerini çok iyi ve Fransızca’yı orta derecede bilmektedir. Evli ve iki çocuk babasıdır.

 

Mustafa Dermenci

1974 Almanya doğumlu. İÜ. Almanca Filoloji mezunu. Reklam kariyerinin 5′inci ayında, Marketing Türkiye tarafından Cannes Reklam festivaline, Türkiye adına gönderilen Genç Yaratıcılar arasında yer aldı. Aralarında Artıbir İletişim, Klan Euro RSCG, Ajans Ultra ve Leo Burnett’in bulunduğu ajanslarda; Vestel, CNN Türk, Hürriyet, Peugeot, Kombassan, Toshiba, LC Wakiki, Ülker, Vakko, Lassa, İpana gibi yerli ve yabancı birçok markaya reklam yazarı olarak hizmet verdi. Mozaik İletişim ve BySmart’ta yaratıcı yönetmen yardımcılığı ve yaratıcı yönetmenlik görevlerinde bulundu. Reklam hayatını Fabrika İstanbul’da sürdüren Mustafa Dermenci çok iyi derecede Almanca ve İngilizce biliyor.

 


Tamer Altundiş

1974 Artvin doğumlu. 1999′da Atatürk Üniversitesi GSF Grafik Bölümü’nden mezun oldu. Lanse Ajans, Rota Ofset, Mapa ve R Ajans’ta Renault, Coca Cola, Tofaş, Damla Su, Vikars LPG sistemleri, Sandoz vb. gibi markalara hizmet verdi. Evli ve 2 çocuk babası.